Gömlek Ütüleme

Ürün Adı : Gömlek Ütüleme

Fiyat : 6 ₺

Adet

Açıklama

Gömlek Ütüleme

Gömlek hem kadın hem erkek kıyafet kombinasyonunda büyük öneme sahip, yaz kış her mevsimde giyilebilen, özellikle okul ve iş dünyasında hemen herkesin kullandığı, şık, pratik ve kullanışlı bir giyecek türüdür. Kullanımı ne kadar keyifli ve pratik olursa olsun gömlek ütülemeişlemi bir o kadar zorlayıcıdır. Bu giysinin, giyildiğinde şık durması ve kendini göstermesi için, düzgün ve dikkatli veya profesyonel kişiler tarafından ütülenmesi gerekir. Ev ütüleri ile gömlek ütülemek tahmin edildiğinden daha zor ve güçtür;  ütüleme işlemi doğru tekniklerle yapılmadığında, Gömlek ütülemek Çekilmez bir işkenceye dönüşür!  Gömlek ütüleme yöntemlerini bilirseniz, bu iş o kadar da zor gelmeyecektir.

Yeşilköy kuru temizleme pratik gömlek ütüleme yöntemleri

  • Gömlekleri muhakkak ütü masasında ütüleyin. Altı sert, engebesiz ve pürüzsüz yüzeyler, gömlek ütüleme işleminin olmazsa olmazlarındandır. Ütünüzün su haznesini doldurun ve ütüyü  uygun ısıya getirin. Pamuklu kumaşlar için en yüksek, sentetik ve ipeksi kumaşlar için en düşük ısıyı kullanın.
  • Gömlek ütülemede, kumaşın nemli oluşu da çok mühimdir. Gömleğinizi ya hafif nemliyken ütüleyin, ya da ütünüzün buhar özelliğini kullanarak, kumaşın özellikle çok kırışık bölgelerine yoğun buhar verin. Bu, kırışıklıkları açmada oldukça etkilidir.
  • Gömlek ütülemeye önce yakadan başlayın. Yakanın aka kısmını ve ön kısmını sırayla ütüledikten sonra, kat yerinin üzerinden de bir iki kez geçin.
  • Daha sonra kol uçlarını ütüleyin. Kol ağızlarının iç ve dış kısımlarını ütüledikten sonra, düğmenin olduğu bölgeden de ütünün sivri ucuyla geçin.
  • Gömleğin omuz başlarını, ütü masasının uç kısmına geçirerek rahatça ütüleyebilirsiniz.

Gömlek kollarını da, kat izine özen göstererek dikkatlice ütüleyin.

  • Gömleğin ön taraflarını da sırayla ütü masasına geçirerek hiç kırışık alan kalmayacak şekilde ütüleyin.
  • Son olarak gömleği ters çevirip sırt kısmını da ütüleyin. Bu işlemi gömleğin iç kısmı size bakacak şekilde yapın. Pileli kısımlar varsa, onları da elinizle düzelterek üzerinden ütüyle geçin.

Gömlek ütüleme işlemi bitince gömleği bir askıya asarak, giyeceğiniz ana kadar muhafaza edin

Bizden Haberler

Son Haberler

Yıkama HaberleriCopyright © 2024 Yeşilköy Kuru Temizleme All rights reserved.

Yazılım İstanbul