Leke Çıkarma Yöntemleri


Leke çıkarma yöntemleri, lekeleri çıkarırken uygulanacak olan genel tavsiye niteliğindeki bazı püf noktalarıdır. Detaylı leke çıkarma yöntemleri konusunda yan menüde bulunan ayrıntılı leke sayfalarından yararlanabilirsiniz.
 

Genel Leke Çıkarma Yöntemleri

    Sıvı lekeleri hemen bir kağıt havlu ile kurulayın.
    Leke çıkarıcı ürünü, giysinin dikiş yerinde ve ya gizli bir yerinde test edin. Eğer giysinin renginde değişiklik oluyorsa o leke çıkarma yöntemini veya leke çıkarıcı ürünü kullanmayın.
    Yıkamadan önce giysi üzerindeki leke çıkarma çözücüsünü durulayın.
    Leke çıkarma yöntemleri uygulanırken leke çıkarıcı ürünleri daima havadar bir odada kullanın. Leke çıkarıcı ürünün üzerinde kullanım koşulları yazıyorsa, üreticinin talimatlarına uyun.
    Lekeye tersinden işlem uygulayın. Kumaşın lekeli tarafını beyaz kağıt havlu gibi emici bir yüzeye tamponlayın. Tekrar lekelenmeyi önlemek için havluları sık sık değiştirerek bu işleme devam edin.
    Lekelere hemen müdahale edin. Yeni oluşmuş lekeler, leke çıkarma yöntemleri çabuk uygulanırsa daha kolay çıkar.
    Giysi bakım etiketini okuyun. Süet, deri ve kürk gibi yıkanamayan kumaşları kuru temizlemeciye götürün. Lekenin yerini gösterin.
    Liflere, dokuya ya da giysinin rengine zarar vermemek ve lekeyi dağıtmamak için aşırı ovmaktan kaçının.
    Leke çıkarma yöntemleri sırasında boya lekesi bırakabilecek renkli havlular ya da kumaşlar kullanmayın. Leke çıkarma yöntemlerinde tiftikli kumaş kullanmaktan da kaçının.
    Ne olduğunu bilmediğiniz lekelerde yöntemleri uygularken sıcak su kullanmayın.
    İpek, yün ya da likralı liflerde çamaşır suyu kullanmayın. Aynı şekilde üretan kumaşlarında ya da poliüretan süngerinde de çamaşır suyu kullanmamanız gerekir.
    Karışık liflerden üretilen kumaşlarda, en hassas life uygun olan leke çıkarma yöntemlerini uygulayın.
    Lekeli kumaşları ütülemeyin. Sıcaklık, lekeyi sabitleştirerek lekenin çıkarılmasını imkansızlaştırabilir.
    Leke çıkarma işlemi boyunca giysiyi asarak kurutun. Leke tamamen çıkana kadar kurutma makinesine atmayın.
    Leke çıkarılır iken, leke çıkarma yöntemleri sonuna kadar takip edilmelidir. Sonra giysiyi makinede etiketteki talimatlara göre yıkayın. Lekenin çıktığına emin olana kadar kurutma makinesinde kurutmayın.
    Leke ya da leke çıkarıcı kalıntılarını çıkarmak için leke çıkarma yöntemleri uygulandıktan sonra giysiyi daima makinede yıkayın.
 

Bizden Haberler

Son Haberler

Yıkama HaberleriMüşteri Yorumları

Kalitemiz


Copyright © 2023 Yeşilköy Kuru Temizleme All rights reserved.

Yazılım İstanbul